banner6

Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

2020 yılı 3’ncü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Van Vali Yardımcısı Ferhat Atar başkanlığında gerçekleştirildi.

Van İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İKİNİSAN GAZETESİ

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Vekili Ali Aslan tarafından 2020 yılının 2’nci çeyreğine kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında kurula genel bilgi verildi.   

Eğitim planına istinaden yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda,  istihdam istatistikleri hakkında İş ve Meslek Danışmanı Ali Çınar kurula bilgi verdi.

Vali Yardımcısı Ferhat Atar, Van’da istihdamın arttırılmasına yönelik 2020 yılı işgücü piyasası analizlerinin dikkate alınması gerektiğini ve mesleki eğitim kurslarının bu bağlamda açılmasının daha doğru olacağını belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür yardımcısı Nesim Eren tarafından engelli ve eski hükümlülere yönelik proje destekleri,  çalışma hayatı ile ilgili yaşanan sorunlar ve ilimizde pandemi döneminde kurum tarafından yapılan faaliyetler ile pandemi sonrası istihdamın yeniden canlandırılması ve artırılması ilişkin fikirler kurulun oluruna sunuldu.

Toplantı son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi Şube Müdürü Ömer Çelik okullarda 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında açılacak/kapanacak alan ve dallar hakkında bilgi vererek kurul başkanının onayına ve katılımcıların önerilerini paylaşmalarıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER