Van Muradiye Şelalesi’nin etrafı çöplüğe döndü

Van denilince akla gelen sembol noktalardan biri olan Muradiye Şelalesi’nin birçok yeri çöp yığınına dönmüş durumda. Vangölü TV ekibi, bölgeyi sizler için inceledi.

Şelalenin yukarı kısmında bulunan piknik alanında da, aşağı kısmında da birçok çöp yığını var. Gelen vatandaşlardan bazılarının bu duyarsızlığı can sıkıyor. Aynı zamanda şelaleye yakın bazı seyyar işletmeler, çöplerini gereken yerlere değil de doğal alana atıp, çevreye ve çevrede yaşayan hayvan ve bitki popülasyonuna ciddi bakımdan zarar veriyor.  
‘KUL HAKKINA GİRMEYİN’
Gezi için geldiği Muradiye Şelalesi’nin etrafının çöp yığını olduğunu gören ve alandaki çöpleri toplayan duyarlı bir vatandaş; ‘Bugün arkadaşlarımla Muradiye Şelalesi’ni gezmeye geldik ancak bu vahim durum içimizi sızlattı. Doğal bir güzelliğe bu kadar mı kötü bakılır? Bir çöp torbasını doldurmam beş dakika sürmedi. Pet şişeler, çöpler var. Bildiğiniz gibi bunlar doğada yok olmuyor. Bu kul hakkıdır. Bunları atmak, bakmamak en başta kul hakkıdır. İkincisi bu güzelim doğayı kirletmek hainliktir. Çok vahim bir durum. Yetkililerden bu duruma müdahale etmelerini istiyorum. Umarım sesimizi duyarlar ve bu duruma bir müdahale ederler.’ Diye konuştu.

Kaynak : Vangölü TV

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER