Van OSB 2016 yılını değerlendirdi

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı tarafından 2016 yılı değerlendirme ve 2017 hedefleri ile ilgili bir toplantı yapıldı.

Van OSB 2016 yılını değerlendirdi

DoubleTree by Hilton Otelde gerçekleştirilen toplantıya Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Van OSB yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı. Van OSB mütevelli heyeti toplantısın ardından gerçekleştirilen toplantıda konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, OSB’nin kentin en önemli sanayi kuruluşlarını bir araya getirdiğini belirterek, “Burada 100’den fazla fabrikamız faal olarak çalışmakta ve binlerce insanımıza da istihdam sağlamaktadır. Bunun dışında faklı alanlarda da yatırımlarımız bulunmaktadır. OSB yatırımları bulunmayan bir alandır. Çünkü devletimiz hem altyapısı gerçekleştiriyor hem de orada yatırım yapılmayı cazip hale getiriyor. Yatırımcılarımız da orada yatırım yapmak için prosedürler ve altyapı sorunlarıyla uğraşmaksızın doğrudan fabrikalarını kurarak üretime geçiyorlar. Ben bu anlamda geçmişte emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Devletin Doğu Anadolu Bölgesinin gelişmesi ve yatırım çekmesi için birçok teşvik uyguladığını belirten Vali Taşyapan, “Bizlerde 6. bölge teşviklerinin tamamından faydalanabiliriz. Ama ne yazık ki bu faydalanma umduğumuz kadar yatırımcıyı bölgemize çekememektedir. Bunun birçok nedeni vardır. Özellikle bölgemizdeki güvenlik meselesi yatırımcının çekingen davranmasına neden olmaktadır. Devlet olarak bildiğiniz gibi terörün her türlüsüyle mücadele ediyoruz. Yatırımcı elbette ki teşviklere bakmaktadır ancak en öncelikli baktığı konu güvenlik konusudur. Devletimizde bu konuda kararlık göstermektedir” diye konuştu.
Daha sonra konuşan AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, OSB yönetimiyle buradaki sorunları yakından takip ettiklerini belirterek, “Van, Türkiye’nin istisnai şehirlerinden bir tanesidir. Büyük bir cazibe merkezidir. Bu da Van’ın çok özel bir şehir konumuna getirmektedir. Van’a yapılan ve yapılacak yatırımları yakından takip ediyoruz. Van’ın daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz. Organze Sanayi Bölgemiz yönetimi ile de bu anlamda yakın temas içerisindeyiz. Oluşabilecek sorunları yakından takip ederek, çözüm yolları arıyoruz” diye konuştu.
Toplantıda konuşan Van ASB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt ise 2016 yılı içerisinde yaptıkları çalışmaları anlatarak 2017 yılı hedefleri ile ilgili detaylı bilgiler verdi.
Toplantı yönetim kurulu üyelerinin sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER