Van TSO'dan festival hazırlığı

Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Van Alışveriş Günleri (Shoppıng Fest) hazırlıkları başladı.

Van TSO'dan festival hazırlığı

15 Mart - 5 Nisan tarihleri arasında devam edecek olan Van Alışveriş Günleri Festivaline, İranlı turistler başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden geniş katılımın olması bekleniyor. Alışveriş Günleri Festivalinin organizasyonunu yapan Van Ticaret ve Sanayi Odası, festival hazırlıklarına başladı. Yüzlerce esnaf ve tüccar Van Alışveriş Festivali için bilgilendirilirken, Van TSO Yönetim Kurulu da halkın ve esnafların konuya duyarlı olması, kentte oluşan bu olumlu havanın katma değer oluşturması için ilgili paydaşlar ve kamuoyunu bilgilendiriyor.
Van Ticaret ve Sanayi Odasının son üç yıl içinde farkındalık oluşturarak kent caddelerini ışıklandırıyor. Beşyol Meydanından Van AVM’ye, Kültür Müdürlüğünden Semaver Kavşağına kadar yapılacak ışıklandırma çalışmalarına büyük önem veren Van Ticaret ve Sanayi Odasına esnaf ve tüccarda destek veriyor. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Alışveriş Günlerinin (Shoppıng Fest) Van’da artık bir marka olduğunu belirterek, “Ankara ve İstanbul’dan sonra Anadolu’da bu anlamda yapılan en önemli organizasyonlardan biridir. Alışveriş Günleri programının ilkini düzenlediğimizde; üyelerimizin, esnaf ve tüccarların nasıl bir tepki vereceğini merak ediyorduk. Ama geçen yıl ve bu yıl gördük ki halkımız, üyelerimiz ve esnaflar organizasyonumuzu benimsediler ve destek veriyorlar. İlk yıl 350 esnaf destek verirken, geçen yıl bu sayı 800’e çıktı. Bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı planlıyoruz. Ayrıca ilimize İran’dan gelen turist sayısında da artış gözlenmiştir. Bu yılın ilk iki ayı olmasına rağmen sınır kapılarından ülkemize giriş yapan İranlı turist sayısı 50 bini aşmıştır. Bu durum bizleri gelecek adına daha umutlu hale getirmiştir. Van Alışveriş Günleri Festivalinin (Van Shoppıng Fest) giderek artan marka değeri, üyelerin ve halkın desteği ile çok önemli bir marka olmuştur. Bu markanın daha bilinir ve gelişmesi için biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Üyelerimiz destek veriyor. Bu çalışmalarımızı yaparken, kentte paydaşlarımızın da çok büyük desteğini görmekteyiz. Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve firmalarımız en büyük destekçilerimizdir. Kentimizde yarattığımız bu sinerjinin süreklilik kazanmasını, kazanımlarının halkımıza, kentimize fayda sağlamasını dilerim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER