Van Valisi Bilmez: Herkes belediyeyi çarpmaya çalışıyor

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 2011 yılında meydana gelen depremde ağır hasar alan eski VASKİ binasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Van Valisi Bilmez: Herkes belediyeyi çarpmaya çalışıyor

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

2011 yılında medyana gelen depremde ağır hasar alan sürekli gündemi meşgul eden eski VASKİ binasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Bilmez, binanın acilen yıkılması gerektiğini vurguladı.

“ŞİMDİ O BİNAYI YIKIP, ONLARI TÜMDEN DIŞARI ATARSAK, ZERRE KADAR BİR HAK TALEP ETME İMKÂNLARI YOK”

Vali Bilmez yaptığı açıklamada, “Burada herkes belediyeyi çapmaya çalışıyor. Bunu Park AVM’de de gördük. Herkes bir şeyi çapmanın peşinde. Eski VASKİ binasında alt kat dükkân, üst kat bina. Üst katlar belediyeye ait. Ortak bir mülkiyet var. Bina ağır hasarlı ve yıkılması lazım. Oradaki mülk sahipleri, belediye bize dükkân yapsın diyor. Ben niye sana dükkân yapayım? Gelin burayı birlikte yapalım. Bir türlü yanaşamadılar. En son bir hukukçu olmadan sizin ekiple görüşmeyeceğim dedim. Orada bir becayiş yapılmışı ama o tapuya işlenmemiş. Sözlü bir işlem yapılmış. Hukuku süreci tamamlayamamışlar. Şimdi onu tamamlama imkânı da yok. Onlara gidip önce dava açın, ilk önce bu binada hak sahibi olun dedik. Şimdi o binayı yıkıp, onları tümden dışarı atarsak, zerre kadar bir hak talep etme imkânları yok. Ya dükkânları bize satın, yâda binayı siz satın alın. Veya birlikte yapalım diyoruz. Belediye bize bina talep yapsın diyorlar. O binanın acilen yıkılması lazım. Oradaki esnaflar binan üst katını tıraşlayın, dükkânlarımız kalsın diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun içinde birçok adam devreye soktular” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER