Van'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

Van'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları yayınlayan belediye ve kurumları sizler için tek bir haber haline getirdik..

Van'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

Van Sağlık Müdürlüğü yetkilileri

 

“Bizlerde öncelikle sağlık kuruluşlarında görev yapan mesai arkadaşlarımızın gününü kutlayarak kendilerine karanfil dağıttık. Bu nedenle programa Sağlık Müdür Yardımcımız Dt. Şebnem Kartal ve İzleme ve Değerlendirme Şube Müdiresi Yasemin Kuşak tarafından sağlık personellerimiz ve çarşı merkezde kadınlara karanfil dağıtıldı. 8 Mart, dünyada kadınların eşit, kalkınma, daha huzurlu yaşam, özlemlerini dile getirdikleri gündür. Daha sağlıklı bir dünyada yaşanabilmesi dileklerimizle sağlık hizmetlerinde çalışan bayanlarımız başta olmak üzere tüm bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.
İl Sağlık Müdürü Yanmaz, kadına yönelik aile içi şiddetin önemli bir toplum sağlığı ve insan hakları sorunu olduğunu da değinerek, “Eğitim hakkı, ekonomik ve sosyal özgürlük en çok ihlal edilen kadın ve insan hakkı olarak göze çarpmaktadır. Hakkını aramaya çalışan kadın ise; başta eşi, erkek kardeşi, babası gibi birinci derece yakınlarından boyutları ölüme kadar varabilen şiddete maruz kalmaktadır. Kadınlar, sadece nüfusumuzun yarısı olması itibarıyla değil, anne olarak da son derece önemli bir konumda bulunmaktadır. Sağlam bir annelik, sağlam bir toplum demektir. Kadına değer veren toplumlarda daha sağlıklı nesiller yetişecektir. Kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı mutlu bir toplum dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” 

 

Van İpekyolu Belediyesi

 

Van Valisi İbrahim Taşyapan’ın eşi Nesibe Taşyapan’ın da katılımıyla yaklaşık 450 kadın için bir program düzenleyen İpekyolu Belediyesi, bugün ise değişik noktalarda kurduğu stantlarda kadınlara gül dağıtarak günlerini kutladı.
İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk de, kadınların gününü kutlayarak çiçek verirken, gün boyu 10 bin adet gül dağıtmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 Tapu ve Kadastro Van Bölge Müdürü Yücel Serdar

 

“İnancımızda da ifade edildiği gibi ‘cennet anaların ayakları altındadır’, ‘anne de bir kadındır ve onlar için ne yaparsak azdır’. Bu vesile ile başta ülkemiz kadınları olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım”

 

 Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Abdulvehap Gezgen

 

“Başarılı çalışmalarımızın altında yatan en büyük sebeplerden biri, özverili çalışma yürüten kadın çalışan arkadaşlarımız vardır. Kurumda ne kadar fazla kadın çalışan varsa, o kurumun başarılı olma olasılığı o kadar fazladır. Gelenek, görenek ve adetlerimizde kadına büyük önem verilmektedir. Siz kadın arkadaşlarımızın yaşadıkları sorunları dinlemek için her daim kapımız açıktır. Hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER