Vanlı Amcan'dan engelli vatandaşa akülü araç

Sosyal medya fenomeni Vanlı Amcan, spastik hastası Zeki Ermuşat’a akülü araç hediye etti.

Vanlı Amcan'dan engelli vatandaşa akülü araç

Bugüne kadar 106 engelliye tekerlekli sandalye ve akülü araç sağlayan sosyal medya fenomeni Vanlı Amcan, spastik hastası 20 yaşındaki Zeki Ermuşat’ı da akülü araca kavuşturdu. Yıldırım Toktaş’ın sosyal medya üzerinden spastik hastası Zeki Ermuşat’ın akülü araca ihtiyacı olduğunu bildirmesi üzerine harekete geçen Vanlı Amcan, bu durumu Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Paylaşımın üzerinden bir saat bile geçmeden İstanbul’da yaşayan Van Ercişli iş adamı Cahit Eftekin, akülü aracı karşıladı. 


Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan Osman Ermuşat’ın evine götürülen akülü araç, Zeki Ermuşat’a teslim edildi. Akülü aracına binerek sokakta tur atan Ermuşat, “Günyüzü görmüyordum ve dışarı çıkamıyordum ama şimdi çok mutlu oldum” dedi. 


Evladının koltuk değnekleri ile yürüdüğünü söyleyen baba Osman Ermuşat ise, "Zeki bir zamanlar sırtının üzerinden gidiyordu, şimdi Allah’a şükürler olsun zor da olsa koltuk değneğiyle yürüyebiliyor. Artık akülü aracı ile dışarıda da gezebilir. Ben bu anlamda böyle bir mutluluğa vesile olduğu için hayırsever iş adamımıza teşekkür ediyorum. Allah bize bu akülü aracı gönderen Cahit Eftekin’den razı olsun” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER