Vanlı İş Adamı Zahir Kandaşoğlu: Van’ın gelişmesini istemeyen art niyetliler itibar suikastı yapmak istiyor

Van’da bir çok alanda yatırım ve hizmetleri bulunan, kalıcı yatırımların bir çoğunda imzası olan İş Adamı Zahir Kandaşoğlu, ortaya atılan ve gerçeği yansıtmayan iddiaların iftira olduğunu söyledi.

Vanlı İş Adamı Zahir Kandaşoğlu: Van’ın gelişmesini istemeyen art niyetliler itibar suikastı yapmak istiyor

Yaptığı basın açıklaması ile kamuoyunu bilgilendiler Kandaşoğlu, gerçek dışı haber yapanları dürüst olmaya, yalan ve iftiralarla itibar suikastı yapmaktan uzak durmaya, kişisel hırsları uğruna Van’ın gelişmesine engel olmamaya, art niyetli davranmamaya çağırdı. 

Herkesin haddini aşmadan kendi işini yapması ve kentin gelişimine katkı sunması gerektiğinin altını çizen Kandaşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

KİŞİSEL VERİLERİMİ KENDİ AMAÇLARINA GÖRE YORUMLAMIŞLAR

Bilindiği üzere ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, gazetecilerle bir araya gelmiş ve çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. 

Düzenlenen programda iki gazeteci özellikle ve ısrarlarla benim hakkımda özel sorular sormuş ve ne yazık ki o sorulara verilen cevapları kendi sitelerinde, kendilerine göre yorumlayarak, kişisel verilerinin korunması kanununu ihlal etmişlerdir.

ŞAHSIMLA İLGİSİ OLMAYAN TARTIŞMALARIN İÇİNE ÇEKİLMEK İSTİYORLAR

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’e sorulan o sorulara ve verilen cevaplara gelmeden önce kamuoyunun şunu bilmesini zaruri görüyorum. Van’da bazı basın çalışanlarının; kendi çıkarları için kendi aralarında ciddi görüş ayrılıkları var. Terör örgütü mensubu olmakla suçlayan ve bu suçlamaları mahkeme salonlarına taşıyan bazı basın mensupları arasındaki bu tartışmayı esefle izliyorum. Kavga ve çatışma boyutuna varan bu tartışmalardan en çok Van zarar görüyor. Şahsım da ısrarla bu tartışmaların içine çekilmek isteniyor. Nedeni ise kavgalı olduğu basın mensubu bizden reklam alıyormuş? 

HERKES DÜRÜST OLSUN VE HADDİNİ HUKUKUNU BİLSİN

Sevgili basın mensupları, aranızda olan tartışma beni hiç ilgilendirmiyor. Benim herhangi bir basın danışmanım ya da çalışanım yok. Ben ve şirketlerim gerçeklerin yanındayız. Grup ve şirketler adına yaptığım açıklamaları oğlum, kızım ve asistanımla birlikte istişare ederek hazırlıyoruz. Bunun dışında kurucu başkanlığını yaptığım VATSO’da ekip arkadaşlarım var. Van’ı ilgilendiren konularda ise onlarla istişare edip açıklamalarımızı öyle yapıyoruz. 

Kesinlikle aranızdaki bu tartışmalara bizleri katmayın, bizleri hedef göstermeyin. Bugüne kadar binlerce insanın iş sahibi olmasına vesile olmuşuz, tüm işlerimizi hak ve hukuk dairesi içinde yapmışız ve güzel Van ilimizin kalkınmasına, istihdamına ve ekonomisine çok ciddi katkılar sunmaktayız. Bunu kimse görmemezlikten gelmesin ve hadlerini de aşmasın. 

Bu ile bugüne kadar herhangi bir yanlışımız olmamıştır ve olmayacaktır. Kazandığımızı fazlasıyla Van için harcamışızdır. Hak etmediğimiz bir tavırla karşılaşmamız, beni ve şirketlerimi itibarsızlaştırmaya çalışmanız asla kabul edilmeyecektir. Herkes dürüst olsun kendi işine baksın. Grubumuz bir marka ve kurumsal kimliğe kavuşmuştur. Bunu hazmetmeyenler, Van’ın gelişmesini istemeyen, art niyetli gruplardır.

ZAHİR KANDAŞOĞLU’NUN VAN’DAKİ EVİNE BOMBA ATILDI MI?

Bir kere böyle bir açıklamam olmadı. Ben o sıralar Ankara’daydım. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terör Şubesi tarafından emniyete çağrıldım. Bana; Van’da sizin eviniz zannedilerek yeğeninizin bahçeli evine ses bombalı bir saldırı olduğunu söylediler. Zaten terör örgütlerinin hedefindeyiz. Kaç kere şantiyemizin yakıldığı ve Başkale’de yakalanan terörün üzerinde çıkan dijital bilgilerimiz, güvenlik güçleri tarafından bize tebliğ edilmiştir. Terör örgütlerinin hedefinde olduğumuza dair evrak tanzim ettiler ve İçişleri Bakan Yardımcısı tarafından Van Valiliği ve Emniyet Müdürlüğüne talimat verilerek güvenlik tedbirlerini almak istediler. Saldırıyı ilk kez onlardan duydum. Çünkü o sırada ailem ile birlikte Ankara’daydık. İsteyen tutanakları bulur ve konuyu araştırabilir.

EMNİYET KAVŞAĞI ALT GEÇİDİ YAPIMI İÇİN ZAHİR KANDAŞOĞLU’NA SÖZ VERİLDİ Mİ?

Bir kere Emniyet Kavşağı Alt Geçidi Van için elzemdir. Bunu sadece ben değil, herkes söylüyor. Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim. Van Emniyet Müdürlüğü binası ve Van Devlet Hastanesi Alt Geçidi işini ben direk ihale ile almadım. İşi alan firmalardan devraldım. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Emniyet Müdürlüğü binasındaki işlerimizi inceleyerek bölgeyi değerlendirirken, ben de kendisine “Van Adliye Sarayı’nın, Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinin ve adliye lojmanlarının olmasından dolayı ciddi trafik sıkıntısı olmaktadır” diyerek bilgi paylaştım. Sağ olsun o da herkesin yanında Ulaştırma Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nu aradı ve durumu iletti. Bunun “Zahir Kandaşoğlu kendi adına iş istedi” diye lanse edilmesini esefle karşılıyorum. Bu iftirayı atanlar ve bize kara çalanlarla elbette hukuk önünde de hesap sorulacaktır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. 

ZAHİR KANDAŞOĞLU VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE İŞİNE SON VERİLENLERLE İLGİLİ VALİ BEY’E SORU SORU SORDU MU?

Evet, ben bu konuyu dile getirdim. Ama öyle “HDP’lilerin önünde söyledi” anlatıldığı gibi değil. Ben bu konuyu Valilik tarafından düzenlenen ‘Van Kent Danışma Kurulunda’ iyi niyetli bir şekilde dile getirdim. Bu mahkemeyi kazanan kişiler, her gün ülkemizin gündemindeydi. Bize de sorular soruyorlardı. Ben de açıklık olsun, bu konularda soru sorulduğu zaman net bilgi verelim diye sordum. Ama iddia edildiği gibi HDP’lilerin bulunduğu yerde değil; Valimizin basına kapalı yaptığı toplantıda soruldu. Benim dışımda toplantıya katılan birçok kişi de sordu. Mesele bundan ibarettir. 

KURUMLARIN ÜZERİNDE BASKI YAPARAK RANT ÇABASINA GİRENLERİ HUKUK VE ADALETE HAVALE EDİYORUM

Bu soruları sorup, aldığı cevapları da kendilerine göre yorumlayarak kamuoyunun önüne servis etmişler. Allah, bizleri bunların yalan, dolan ve iftiralarından korusun. Van’da dikili bir ağacı olmayan, gece gündüz kurumların üzerinde haber amaçlı baskı yaparak, rant elde etme çabasına giren bu kişileri hukuk ve adalete havale ediyorum. 

Başta Cumhuriyet Başsavcısı olmak üzere, ilin asayişinden sorumlu herkesi göreve davet ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER