Vanspor Başkanı Yenitürk: Yeni bir stada ihtiyacımız yok

Vanspor Başkanı Servet Yenitürk yaptığı yazılı açıklamada mevcut stadyumun ihtiyacı karşıladığını ve yeni bir stadyuma ihtiyaç duyulmadığını ifade etti.

Vanspor Başkanı Yenitürk: Yeni bir stada ihtiyacımız yok

Başkan Yenitürk açıklamasında, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2021 Yılında kentimize yapılacak Spor yatırımlarını açıkladı. Gerçekten de bu spor yatırımlarıyla kentimiz artık sporun her dalında mükemmel tesislere kavuşacak bu sayede mükemmel başarılara imza atacaktır. Tüm ilçelerimize yapılacak semt sahaları sayesinde inanıyorum ki Vanspor’umuz da bu sayede nice yetenekli gençleri kazanacaktır.” Dedi. 

MEVCUT STAD İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Yenitürk açıklamasının devamında mevcut stadın şu anda ihtiyaçlarını karşıladığına vurgu yaparak, “Vanspor camiası olarak Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu'na teşekkür ediyoruz. Yapılacak olan yatırımların tamamı önemli yatırımlardır. Bilindiği üzere mevcut stadımız önceleri yetersiz bir konumdaydı yine Sayın Bakanımızın direktifleriyle stadımız tamamen yenilenmiş gerçekten de mükemmel bir hale getirilmiştir. Yaklaşık 10 bin kapasiteli olan Van Atatürk Şehir Stadımız bugün ki şartlarda talebe cevap veriyor ve stadımızın zemini belki de Türkiye'deki en iyi zeminlerden biridir. Bu stat yaşadığı şampiyonluklarla Van'la özdeşleşmiş bir stattır. O açıdan bu süreçte yeni bir stada çok da ihtiyaç yoktur. Olur takımımız daha üst liglere çıkarsa taraftar sayımız daha da artarsa o zaman elbette yeni bir stat yapılır. Zaten şu an pandemi süreci ve maçlarımızı taraftarsız oynuyoruz. O açıdan Mevcut stadımız şu an her yönüyle yeterlidir. Yatırım Programında tüm ilçelerimize semt sahalarının yapılması önemlidir ve bu bizleri mutlu etmiştir. Bizim şu süreçte yeni bir stat da değil Şampiyonluğa ihtiyacımız var. Vanspor camiası olarak bu sezon hepimiz bu hedefe kilitlenmişiz. İnşallah sezon sonu kentimizi yeni bir ligle tanıştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER