Vanspor Başkanı Yenitürk’ten istifa açıklaması

Vanspor Futbol Külübü Başkanı Servet Yenitürk haziran ayı içerisinde ikincisi yapılan olağan kongreden aday çıkmaması üzerine gelen tepkilere karşılık istifa edeceğini belirtti.

Vanspor Başkanı Yenitürk’ten istifa açıklaması

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL
Vanspor Futbol Kulübünde Haziran ayında yapılan 2 olağanüstü kongrenin ardından başkan adayı çıkmadığından başkanlık seçimleri yapılamadığından mevcut başkan Servet Yenitürk, yapılan haber ve sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bir daha başkan olmayacağını duyurarak, başkanlıktan istifa edeceğini duyurdu.
Vanspor’a kayyum mu atanacak?

15.08.2020 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında yönetim kuruluna aday çıkmadığı için mevcut yönetim ile devam eden Vanspor Futbol Kulübünde 9 Haziran ve 16 Haziran’da yapılan Olağanüstü genel kurul kongrelerinde de başkan adayı çıkmadığından istifa edeceğini duyuran mevcut Başkan Servet Yenitürk, yapılan haberlerden ve sosyal medyadan yapılan ağır eleştirilerden dolayı başkanlığa aday olmadığını ve istifa edeceğini söyledi. İstifa öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk, istifasını vereceğini, bundan sonraki süreçte Vanspor’a mülki amirler tarafından kayyum atanacağını dile getirdi.
Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER