VANTB adayı Tandoğan seçime turuncu oy pusulası ile girecek

Van Ticaret Borsası Başkan Adayı Halil Tandoğan, 1 Nisan'da yapılacak seçimlere turuncu oy pusulasıyla katılacaklarını söyledi.

VANTB adayı Tandoğan seçime turuncu oy pusulası ile girecek

1 Nisan'da yapılacak olan Van Ticaret Borsası seçiminde Halil Tandoğan ve ekibi turuncu oy pusulasıyla seçime gireceklerini açıkladı. Seçiminde turuncu listenin inşallah zaferle çıkacağını ve bu seçimi ekibi ile alacaklarını söyledi. Tandoğan, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğindeki (TOBB) temsiliyet sayımız 9’dan maalesef 2’ye düşmüştür. Böyle giderse Van Ticaret Borsası kapanmaya karşı, karşıyadır. Bunların karneleri zayıflarla doludur” dedi. 


Tandoğan uzlaşma ile ilgili çeşitli söylentiler olmasına rağmen kendilerine uzlaşma ile ilgili yakından uzaktan bir şey olmayacağının altını çizdi. Başkanlığa gelmeleri halinde kendi ekibi ile beraber tamamen projeler üzerine kurulu illerin çıkarlarına ve merkezinde Van olmak üzere çalışacaklarını söyledi. Tandoğan, “Kolektif ben değil bizler ekip ve takım olarak ortak akılla değer vereceğimizi kolektif bir üretim anlayışıyla yöneteceğiz. Van'ın artık beş yıl daha kaybedecek bir zamanı yok. Van Ticaret Borsası delege sayısının düşürüldüğü kabul edilemez. Nasıl olurda 9 delegeden 2 ye düştüğünü gördüğümüzde bunların bu güne kadar Van ve borsası için hiç bir şeyin yapmadığının görüntüsü ve tescilidir. Bunun için ki böylesi önemli bir kurumu bırakıp göz göre göre kapatmaya karşı olduğumuzu ve Van halkının kaybettiği Van Ticaret Borsasını 2 Nisan’da hediye edeceğimizi bilmelerini isteriz” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER