VASKİ olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kentin farklı noktalarında vatandaşlara hizmet ulaştırmak için olumsuz hava koşularına rağmen var gücüyle hizmetlerine ara vermeden devam ediyor.

VASKİ olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor

VANGÖLÜ TV/ÖZEL
Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepleri karışlamak ve içme suyu ihtiyacını kesintisiz olarak sağlamak için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda; Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, yaşanan kuraklıktan dolayı Gürpınar ilçesinin Kırkgeçit Mahallesi'nde iki adet su kaynağının kurumasıyla su seviyelerinde düşüş olduğunu belirledi. Mahalledeki içme suyu sorununu ivedilikle çözmek için harekete geçen VASKİ İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, mevcut içme suyu kaynaklarının iyileştirilmesi ve yeni sondaj kuyusunun açılması için çalışma başlattı. 
Bu doğrultuda VASKİ ekipleri, ilçede etkisini sürdüren olumsuz hava koşullarına rağmen kısa sürede yeni bir sondaj kuyusu açarak, depoya giden terfi hattı ve enerji nakil hattı imalatlarını tamamlayarak mahallenin içme suyu sorununu çözdü.
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER