VATSO'dan VANTSO seçimleri ile ilgili açıklama 

Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) önümüzdeki süreçte yapılacak olan VANTSO seçimlerine ilişkin açıklama yaptı.

VATSO'dan VANTSO seçimleri ile ilgili açıklama 

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL
VATSO Yönetimi basın aracılığı ile yayımladığı açıklamada Zahir Kandaşoğlu’nun VANTSO seçimlerinde başkan adayı olacağını belirtti.
Yapılan açıklamada, “VATSO olarak sahada yaptığımız geniş bir araştırma sonucu Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Sanayici İş İnsanı Zahir KANDAŞOĞLU'NU aday gösterme kararı aldık. Adayımızı açıkladığımız günden bu yana Van İş Dünyası ve Van Kamuoyundan ciddi şekilde olumlu dönüşler almaktayız. Bu olumlu hava bizleri Van'ın geleceği adına mutlu ediyor. Van'ın geçmişi ve geleceğinde önemli role sahip böylesi bir kurumu iyi niyetli ve işin ehli olan insanlar tarafında yönetilmesini hayati bir mesele olarak görüyoruz. Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız. İş insanları kentlerin öncü insanlarıdır. Her zaman hayatın içinde olan insanlardır. Kenti değiştirecek, dönüştürecek ve geliştirecek onlardır.” İfadeleri kullanıldı.
SEÇİMLERE 8 AY KADAR BİR SÜRE KALMIŞTIR
Açıklamanın devamında seçim tarihini veren VATSO, “İş insanlarını bir araya getiren oda kent için çok önemli görev ifa etmektedir. Maalesef son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında birileri bu önemin ya farkında değil ya da işlerine gelmemektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır. Bizler VATSO olarak kentimizin her türlü sorunu konuşmak, gündemde tutmak ve iç dinamikleri harekete geçirmek, kısacası çalıştırmak istiyoruz. Biz bunlarla uğraşırken, Oda yönetiminde yer alan bir kısım insanlar ve oda genel sekreterinin kendilerine göre her gün bir açıklama ve bir değerlendirme yapmaktadırlar.” İfadelerine yer verdi.
TİCARET ODASINA SİYASİ MÜDAHALE YAPILAMAZ
Son olarak siyasi müdahalelerin ticaret odalarına yapılmaması gerektiğine vurgu yapılarak, “Bizler odada neler olduğunu an ve an bilgisini alıyoruz. Ve takip ediyoruz.  Tüccar ve Esnaf malı olan oda hiçbir siyasi ve ideoloji karışmamalı hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Üyelerimizin demokratik hakları olan kendi aralarda olacak seçim samimi dürüst huzurlu ve şaibesiz bir şekilde geçmek için uğraştığımızı üyelerimizin bilmesini isteriz. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine daha çok zaman var diyenlerin nasıl bir niyet taşıdığını Van İş Dünyası ve Van Kamuoyu iyi bilmektedir. Beyler herkesi kör, alemi sersem sanmaktadır.  Sadece şunu iyi bilmenizi istiyoruz: "Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir" denildi.
Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER