Veysel Koç, “Tüm darbelere karşıyız”

Türk tarihinin son yıllarda yaşadığı en büyük olaylardan olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 5 yıl geçti. Hain darbe girişimi büyük bir mücadele ve direniş ile engellendi.

Veysel Koç, “Tüm darbelere karşıyız”

Van Berberler Ve Kuaförler Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Veysel Koç, vatandaşların tankların önünde dimdik durduğu ve birçok kahramanlık hikâyesinin yazıldığı 15 Temmuz’u ile ilgili görüşlerini Vangölü TV’ye anlattı. 
Kaosun yaşandığı gece, Türkiye ve Van olarak sokaklarda mücadele ettiklerini belirten Koç, her tülü darbelere karşı olduklarını söyledi. 
Başkan Koç, “FETÖ terör örgütü o gece ülkemizde birçok insanımız şehit etti. 15 Temmuz darbesini şiddetle kınıyoruz her zamanda kınayacağız.” Cümlelerini de sözlerine ekledi. 
Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine sokaklara çıktıklarını söyleyen Veysel Koç, “Askerimizle, polisimizle ve sivil halkımızla beraber hain saldırıya engel olmaya çalıştık. Büyük bir mücadele ve direnişle, o hain darbe girişimini engelledik.” Dedi. 
“BİRLİK OLDUK BERABERLİĞİMİZİ BOZMADIK“
Koç, o gece Van sokaklarında yaşadıklarını da şu sözlerle ifade etti. 
“Van’da insanımız siyasi boyut gözetmeksizin ellerine Türk bayraklarını alarak sokaklara döküldü. Allah u Ekber sesleriyle birlik olduk beraberliğimizi bozmadık. Durumun ciddiyetinin farkına vardık ve hemen her yerde, her şekilde sabahlara kadar meydanlardaydık. Yaklaşık bir ay ilimizde salalar, toplu namazlar, dualar eşliğiyle bu musibetin başımızdan bir an önce temizlenmesi için dualar ettik.”

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER