VOSİAD Başkanı Bozkurt: Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için esnaf temsilcilerine TBMM'yi gösterdi

VOSİAD Başkanı Şemsettin Bozkurt, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için gerekli çabayı gösteremeyen esnaf temsilcilerine sitem etti.

VOSİAD Başkanı Bozkurt: Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için esnaf temsilcilerine TBMM'yi gösterdi

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

Bozkurt sosyal medya hesabında üç ayrı paylaşım yaparak sınır kapının açılması için muhatapların yapması gerekenleri belirtti.

“ESNAF TEMSİLCİLERİ BU İŞİ TWİTTER ÜZERİNDEN ÇÖZEMEZ”

Bozkurt yaptığı paylaşımda esnaf olarak kendilerinin açtığı tag kampanyasına esnaf temsilcilerinin katılması yerine çözümü mecliste araması gerektiğini belirterek, “Üyeleri olarak bizler “Kapıköy açılsın” diye, tag açıyor, tiwit atıyoruz. “Temsilcimiz olan Ticaret Odası”da bizim gibi tiwit atıyor “Kapıköy açılsın” diye. Bakın beyler; Bundan öte bir yol olmalı! İsterseniz ben size bir sır vereyim. Meclisin yolunu tanıyorsunuz herhalde!” ifadelerini kullandı.

“BU SORUNU BAKAN RUHSAR PEKCAN’A BİLDİRİN!”

Bozkurt devamında, “Van Milletvekililerinin odasını da bulursunuz artık! TOBB’un yolunu zaten biliyorsunuz. Hep birlikte Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan’dan randevu alın ve görüşün! “Lütfen Van’ın bu sıkıntısı var çözün!” deyin!” dedi.

“SAMİMİ OLUN!”

Bozkurt çözüm olarak önerilerini, “Eğer ki çözülmediyse, gelin esnafa çağrı yapın; “Van TSO Öncülüğünde” Tüm esnaflar olarak Ankara’ya yürüyelim. Olmadı; Ben Ticaret Odası Başkanı olsam, Türkiye’deki tüm sınır kapılar açık, benimki kapalı tutuluyorsa, ya o kapıyı açtırır ya da istifa ederdim. Samimi olun!” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER