YYÜ'de 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' sertifika töreni

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent bünyesinde yürütülen, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından desteklenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ sertifika töreni yapıldı.

YYÜ'de 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' sertifika töreni

Van ve ilçelerinden gelen kursiyerler, YYÜ Sürekli Eğitim Merkezinde (YUSEM) 5 akademisyenden 7 ay boyunca eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı. Hak kazanan 900 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, verilen girişimcililik sertifikalarının kursiyerlerin ileriki yaşamlarında önemine değinerek, "Aldığınız bu sertifikalar sizin için bir dönüm noktası, bir başlangıç olabilir. Yapmayı planladığınız birçok iş için size kapılar açacaktır. Ama girişimcilikte önemli olan; doğru bir tespit, sabırla yürümek ve dürüstlüğü elden bırakmamaktır. Bu kurallar bizleri bir yerlere taşıyacak temel özelliklerdir. Girişimcilik eğitimi çok önemlidir, size bu anlamda iki katkı yapacaktır. Birincisi sizlere girişimcilik sertifikası verildi. İkincisi ise bu yolda sabırla ilerlersiniz KOSGEP tarafından verilecek çok avantajlı kredilerin olmasıdır. Bu iki önemli unsur iş hayatınızda önemli bir ivme başlatabilir. Mesleki kapasitenin arttırılmasına yönelik yapılan ve herhangi bir ücret talep edilmeyen bu eğitime destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür eder, aldığınız sertifikaların hayırlı olmasını dilerim" dedi.
YYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende ayrıca YYÜ Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ali Aslan, KOSGEB Müdürü Bilal Emre Yörük, OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt, eğitimlerden sorumlu koordinatör Yrd. Doç. Dr. Abdullah Oğrak birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarının dağıtılması ile son bulan törene, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, Van Büyükşehir Belediyesinden Fazıl Kaya, YYÜ Vakfı Başkanı Adnan Selçuk, kursiyerler ve davetliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER