Zahir Kandaşoğlu, “Ülkesine ve Bayrağına sahip çıkan herkesi kutluyorum”

Yeni yayın dönemine başlayan Vangölü TV’yi kutlayarak sözlerine başlayan Zahir Kandaşoğlu, 15 Temmuz gecesi başta Ankara ve İstanbul olmak üzere, gösterilerin tüm ülkeye yayıldığını ve ilk etapta halkta bir şok yaşandığını, şoku atlattıktan sonra da farklı illerde halkın aniden sokağa dökülmesini gördüğünü belirten Kandaşoğlu, heyecana kapıldığını, bir sürelik durgunluktan sonra moral ve motivasyonlarının yükseldiğini ifade etti.

Zahir Kandaşoğlu, “Ülkesine ve Bayrağına sahip çıkan herkesi kutluyorum”

ÜLKESİNE VE BAYRAĞINA ZARAR VEREN KİM OLURSA OLSUN İHANET İÇİNDEDİR

Bulunduğu köyden insanlarla beraber alelacele Van merkeze geldiğini, Jandarma Asayiş Komutanlığı önünde sayısı 6-7’yi bulan tank ve zırhlı araçların şehre girdiğine şahit olduğunu belirtti. ‘Birkaç saatlik sessizlikten sonra tankların kışlaya geri döndüğünü görünce derin bir oh çektik ve halk olarak olaya el konuldu ve zafer halkın oldu. Daha sonra büyük bir sevinçle araçlarımızı ara sokaklara bırakıp valiliğin önüne koştuk. 7’den 70’e herkes Beşyol Meydanı’nda toplanmaya başladı. Birkaç saat içerisinde büyük bir kitle toplandı, cadde ve sokaklar dolup taştı. Hepimiz üzerimize düşen görevi yaptık, 6-7 gün boyunca da nöbet tuttuk, mitinglere katıldık, maddi ve manevi desteklerde bulunduk ve kamuoyuna yaptığımız konuşmalarda devletine, ülkesine ve bayrağına zarar veren kim olursa olsun büyük bir ihanet içinde olduklarını açıklayarak tepkimizi ortaya koyduk.’

Devlet kurumlarının hemen hemen her yerinde bulunan hainlerin bizatihi kendisine ve kurumlarına çok ciddi zorluklar çıkardığını, ülke ekonomisine olumsuz anlamda etkilerinin olduğunu bildirdi.

Kandaşoğlu konuşmasının devamında FETÖ silahlı terör örgütü mensuplarına binaen: ‘Hem bu ülkede yaşayacaksın, hem en üst mevkilere geleceksin, bu ülkenin bütün imkanlarını kullanacaksın, orduya ait bütün tesisleri bedava kullanacaksın hem de kalkıp ülkene, ordusuna, milletine böyle bir ihanette bulunacaksın. Kim olursa olsun yanlış olan hiçbir şeyi kabul etmeyiz, devlete karşı olan hiçbir olumsuz hareketi kabullenmeyiz. O gece halkımız stres ve panik yaşadı ama Allaha şükürler olsun ki kazanan halkımız oldu. Ülkesine, bayrağına sahip çıkan halkımıza teşekkür ediyorum. Yüce rabbim bu halkın birliğine ve beraberliğine zeval vermesin, fitne ve fesada fırsat vermesin. Bütün Türk halkıyla gurur duyuyor, kutluyorum’ Diye konuştu.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER